Wybieramy pluszaka dla małego dziecka.

O tym jak niezwykłe tajemniczy jest świat małego dziecka, nie trzeba nikogo przekonywać. Dziecko poprzez wiele nie do końca zgłębionych przez nas mechanizmów tworzy własną rzeczywistość. Zatem nie bez znaczenia jest to w jakie zabawki dla najmłodszych wyposażymy nasze dziecko. Amerykańscy naukowcy już dawno stwierdzili, że dla prawidłowego rozwoju maleństwo potrzebuje pluszowego misia. I chyba nie jest to całkiem głupia idea. Niemal każde dziecko, które znam posiada ulubioną pluszową zabawkę.

Wybieramy pluszaka dla małego dziecka

Pluszak nieraz ratuje go z opresji kiedy w pokoju gaśnie światło lub kiedy mama z tatą wychodzą do pracy. Bardzo często słyszę od znajomych, że pluszowy miś okazał się bardzo pomocny przy obdarowaniu dziecka własnym pokojem z własnym osobnym łóżkiem, pomagając tym samym zastąpić towarzystwo rodziców. Pluszak nawet dla starszego dziecka może okazać się trafionym prezentem nawet jeśli większe dzieci mogą się nie przyznawać do tego że chciały by dostać taką właśnie zabawkę. W wielu krajach działają organizacje które w czasie chwil zagrożenia rozdają dzieciakom pluszowe misie. I tak na przykład kiedy do szpitala trafia dziecko z wypadku komunikacyjnego dostaje ono od wolontariuszy pluszowego misia, którego celem jest zmniejszenie traumy wypadku i stresu pourazowego. Także w czasach powodzi lub trzęsień ziemi odpowiednie służby odpowiedzialne ze pomoc psychologiczna rozdają zabawki dla najmłodszych pośród których największą część stanowią właśnie pluszaki. Pluszaki są fajnym rozwiązaniem także pod tym względem, że nadają się zarówno dla chłopca jak i dla dziewczynki. W sieci funkcjonują firmy oferujące stworzenie dla dziecka własnego unikatowego misia. Za pomocą internetowej aplikacji i w towarzystwie starszej osoby – umiejącej już czytać i pisać – w parę chwil można wybrać kolor futerka na grzbiecie, brzuszku, stopach czy uszach, możemy także zdefiniować kolor oczu, ubranka, nici do szycia. Można także nadać mu odpowiednią wielkość oraz dobrać dodatki w postaci na przykład łopatki czy kwiatka. Jednak najfajniejsze jest chyba to, że producent stwarza możliwość nadania mu własnego unikatowego imienia, które zostanie wyszyte w wybranym miejscu. Sądzę ze taki spersonalizowany miś będzie strzałem w dziesiątkę, a może nawet i najlepszą pamiątką z dzieciństwa.

Sklepy oferują naprawdę urozmaicone zabawki edukacyjne jednak przed zakupem tej odpowiedniej zawsze warto chwilę pomyśleć aby zakupiony przez nas egzemplarz przyniósł jak największe korzyści dla naszego malucha.